facebook Dziobaka dziobak@dziobak.pl

Sportem samochodowym zaraziła mnie szkoła (Zespół Szkól Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu) średnia oraz mój młodszy brat Darek. Szkoła dała mi wiedzę i bazę, a brat determinacje w treningach. Trudno tutaj jeszcze nie wspomnieć o moim serdecznym przyjacielu Krzyśku Szymańskim, z którym nie tylko chodziliśmy w spójnie do Technikum Samochodowego, ale wszystkie wolne chwile spędzaliśmy w sali gimnastycznej lub w garażu, gdzie demontowaliśmy, montowaliśmy, przerabialiśmy nasze samochody - dzielne Fiaty 126p czyli Maluchy.

Zwieńczeniem naszych pasji było zdobycie licencji kierowcy rajdowego i udział w rajdach i wyścigach samochodowych na przestrzeni lat 1985/1986. W większości przypadków były to amatorskie rajdy organizowane przez Automobil Klub Podkarpacki w Nowym Sączu, ale były też wyścigi o randzie Mistrzostw Polski. W sumie ranga zawodów nie miała znaczenia - liczyły się odcinki specjalne, na których można były na pardę poszaleć.

Niestety nie trwało to zbyt długo, proza życie. Skończyłem szkołę średnią i poszedłem na studia, ale tak na prawdę przestaliśmy startować po nieporozumieniu z ówczesnym Prezesem  Automobil Klubu (jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o kasę...)

Ale godziny spędzone pod samochodem i za kółkiem pozwoliły mi (nam) cieszyć się jazdą samochodem w każdych warunkach, gdyż żadne warunki nie były i nie są straszne...

Więcej zdjęć znajdziesz w GALERII>>

1986

 

1985

   

 

e-mail: dziobak@dziobak.pl
www:
dziobak.pl

fb: dziobak

Projekt graficzny i wykonanie: dziobak@dziobak.pl (2018)