>> SNOW STRONA GŁÓWNA

>> GDZIE NA DESKĘ

>> POGODA

>> DZIOBAK.PL

>> WINDSURFING

>> POLSKIE DROGI

>> KONTAKT

 
 

OPIS STOKU

DOJAZD

GALERIA

 

Szklana Góra - Harbutowice, to stacja narciarska położona około 40 km od Krakowa (zobacz mapę z dojazdem ). Stok niezbyt duży, bo zaledwie 850 m długości, ale z uwagi na niebyt dużą odległość, oraz dobre zaplecze stanowi niezłe miejsce do zabaw na śniegu (przede wszystkim do nauki). Niezbyt duże nachylenie i w słabym warunkach śniegowych (sezon 2014/15) nie jest to zbyt atrakcyjne miejsce dla wytrawnych miłośników deski lub desek.

Na stacji można znaleźć wygodny (chociaż niebyt pojemny) parking oraz knajpę.

Szklana Góra to szeroki stok o średnim nachyleniu świetnie nadający się do nauki oraz do jazdy carvingowej (pod warunkiem, że stok będzie odpowiednio przygotowany). Do stacji górnej można się dostać czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym, które jednak nie należy do najszybszych. Oczywiście niezbyt szybka jazda powoduje, że na stoku nie ma tłumów, ale powoduje, ze czas na wyciągu jest niewspółmierne długi do czasu jazdy. Ceny wyciągu umiarkowane.

W dniu 25 stycznia 2015 roku (po opadach śniegu) na stoku panowały trudne warunki narciarskie, a stok (nie da się ukryć) był raczej słabo przygotowany.

 
GALERIA