Molltaler to lodowiec w Austrii, który znajduje się w regionie miejscowości Flattach (koło Spittal) zobacz mapkę lokalizacji. Jest to młody region turystyczny, ale prężnie rozwijający się. Nie ma tam jeszcze zbyt bogatej oferty tras - ale jeździć jest gdzie - zobacz mapkę. Sam lodowiec Molltaler jest bardzo sympatyczną górą - mapka tras. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz wyznaczonych tras, są również obszary poza szlakami dla freeriderów, którzy szukają przestrzeni, swobody oraz adrenaliny (zobacz jedno z takich miejsc)..... 

Pogoda nas nie zawiodła. Non stop słońce, niebo bez chmur (nawet czasem trochę za ciepło). Tylko w jeden dzień nie udało się nam pojeździć (bardzo wiało, padał śnieg i była mgła). Ale kilku z nas pojechało. Ja na snowboardzie, ale była to męczarnia, nic nie widziałem i do tego miejscami musiałem się odpychać (!!!)  jadąc z góry - taki wiatr. Ponieważ przed naszym przyjazdem padał śnieg - więc poza szlakiem leżał puch. Sam uskuteczniałem rajdy po pionowych ścianach, między skałami.... (zobacz jedno z takich miejsc).

Do Flattach pojechaliśmy ekipą 13-to osobową. Ciekawostką był wyjazd ze snow-busem czyli dużym samochodem transportowym (zobacz), na który można było spokojnie zapakować wszystkie potrzebne i mniej potrzebne rzeczy (a miejsca zostało jeszcze dużo). W Austrii auto to służyło jako  transportowiec ludzi i sprzętu z domu pod wyciąg. 

We Flattach wynajmowaliśmy cały dom od Pani Ebner (zobacz) - wysoki standard, bardzo dobre wyposażenie. Ogólnie super.
Koszt wyjazdu (droga+jedzenie+karnet+alkohol+wynajem domu): 1300 zł od osoby (za 7 dni).

Kilka widoków

Galeria 2002

Foto: Rufio i Dziobak

modyfikacja: sobota 11 marca 2017