dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

 
 

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

Położony w krakowskiej dzielnicy Płaszów akwen wodny o nazwie Bagry stanowi najbliżej Krakowa położone miejsce do uprawiania sportów wodnych. Akwen nie jest wielki, a można tutaj nie tylko zażywać kąpieli słonecznych i widnych, ale również popływać na kajaku, rowerku wodnym, żaglówce, desce z żaglem czy kite'cie.

Nad akwenem zlokalizowane zostały różne (wodne) atrakcje: Klub Żeglarski HORN, WakePoint Kraków Bagry, Szkółka i wypożyczalnia windsurfingu SKIMKA

DOJAZD I LOKALIZACJA

Nad zbiornik można dojechać bez problemu, ale trzeba pogodzić się z faktem, że parkingi nie znajdują sie nad samą wodą. Wiosna i jesienią można podjechać dość blisko, ale generalnie obowiązuje zakaz wjazdu.

Niewątpliwą zaletą jest położenie zalewu Bagry, blisko Krakowa, Niestety tutaj kończy się paleta zalet, gdyż z punktu widzenia windsurfingu akwen jest dość mały, o kapryśnych warunkach wietrznych i dość dużym zatłoczeniu w miesiącach letnich. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Wokół zbiornika znajdują się alejki i ławki, co umożliwia całkiem przyjemną rekreację.....

SPOT

Dojazd do spotu: bez problemu dojeżdża się do spotu drogami asfaltowymi

Parking: samochód należy zostać na parkingu znajdującym się około 100 m od wody. Jeżeli nie ma ludzi, można dojechać nad wodę i rozpakować sprzęt.

Taklowanie: na trawie lub piasku lub betonie - nad samym zbiornikiem

Najlepsze kierunki: generalnie każdy kierunek, ale wiatr przychodzi w szkawałach

 

GALERIA

 

 

windsurfingowa strona Dziobaka - bagry - kraków - kąpielisko - windsurfing - snowboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl