strona główna

 mapa miejsc

 kontakt

 

Cabezo (windsurfing & surfing)

Najlepszy (podobno) spot windsurfignowy na wyspie. Po kilku dniach oczekiwania powiało nareszcie. Mimo, że miejsce nie powaliło mnie na kolana, to ma ono potencjał. Żeby w pełni ocenić spot musze się nieco w nieco wpływać. Na razie uczę się jak należy nie tylko skoczyć, ale jak w ogóle jechać na halsie. Mimo kamienistego brzegu, to przy zachowaniu minimum zdrowego rozsądku jest to bezpieczne miejsce do pływania. 

 

Zobacz również akcje z wyprawy 2019

 

 

 

2013-07-23

Niestety wiatr brak

 

 

2013-07-22

Niestety wiatr brak

 

 

 

2013-07-21

Niestety wiatr był zbyt słaby, aby można było skutecznie popływać na zestawie 4.8 i 75...

 


 

2013-07-17

Dzisiaj zostałem lekko pokonany przez wielkie fale przyboju. Był przypływ i watr zaczął siadać. Niestety nie miałem zbyt duże zapasu mocy na żaglu, aby przebić się przez fale, więc po kilku mielonkach wylądowałem na skałach. Pozbierałem się i już prawie udało mi się wypłynąć, kiedy zahaczyłem finem o rafę i kolejny mielonka. Statecznik lekko uszkodzony, ja mocno poobijany, ale własnych siłach wróciłem na akwen i do (bezpiecznego) brzegu. Druga nauczka pokory, to jazda z falą. Nie przygotowany na czas spadłem z dwumetrowej (pionowej) ściany wody, która mnie przykryła, zmieszała z pianką (jak pralka) i wypluła (spory kawałek bliżej brzegu). Niemniej jednak trochę popływałem i następnej fali już sie nie dałem sponiewierać. Kiedy nastawiony bojowo wróciłem na spot - wiatr siadł i skończyło się pływanie.

Rider: Dziobak deska F2 Rave 78 żagiel Sailloft Quad 4.8

foto: Ewa Bodziony

 

 

2013-07-15

Trzecia wizyta na spocie - czyli do trzech razy sztuka - no się udało - powiało...

Mimo, że miejsce nie powaliło mnie na kolana, to ma ono potencjał. Żeby w pełni ocenić spot musze się nieco w nieco wpływać. Na razie uczę się jak należy nie tylko skoczyć, ale jak w ogóle jechać na halsie. Mimo kamienistego brzegu, to przy zachowaniu minimum zdrowego rozsądku jest to bezpieczne miejsce do pływania. Na pewno miałem troszkę za mały zestaw, ale po poluzowaniu żagla można było odpalić bez problemu.
Rider: Dziobak deska F2 Rave 78 żagiel Sailloft Quad 4.8

foto: Ewa Bodziony

 

 

2013-07-13

Druga wizyta na spocie - trochę lepiej, ale w dalszym ciągu bez wiatru - czekamy

 


 

2013-07-11

Pierwsza wizyta na spocie - oglądamy i czekamy...