dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

 
 

strona główna

spot

miasto Hustopece

galeria:

2023-08-07/09

2023-08-07

 

 

NOVE MLYNY (CZECHY)

Czeski jezioro położone około 480 km od Nowego Sącza i około 45 km od Brna. Bardzo ciekawy akwen potężnym potencjałem wietrznym. Warto sprawdzić czy na tym akwenie nie ma korzystnych warunków wietrznych, chociaż faktycznie spot znajduje się w dość dużej odległości od Polski.

Podczas pierwszej wizyty nad tym zbiornikiem poznałem dwa miejsca, gdzie można popływać oznaczone na mapie SPOT1 i SPOT2.

SPOT

 

SPOT 1

Spot znajduje się w półncno-wschodniej części jeziora (okolice Kemp Mars / Unikemp). Dobre miejsce przy kierunkach przy kierunkach południowych i zachodnich. Wiatr ześlizguje się z góry Devin i spada na tafle jeziora z dużą prędkością.

Zamiast campingu wykorzystałem niezbyt szerokie obszary zieleni znajdujące się bezpośredni przy drodze biegnącej w tym miejscu wokół jeziora. Zejście niezbyt wygodne, ale za to miałem dostęp do najlepszego obszaru pływań. Dla ws i wing'u nie ma większego problemu z wystartowaniem, nieco gorzej z kite'em.

 

SPOT 2

Spot znajduje się w południowo wschodnim części jeziora na terenie Yacht Clubu. Wjazd jest płatny, za to do dyspozycji oprócz możliwości campingowych mamy wielką łąkę idealną dla odpalenia kite'a. Miejsce dobre przy kierunkach północnych i wschodnich.

    

Miasteczko Hustopece

 

Jedno z opcji noclegów (oprócz campingów i innych miejsc nad samym jeziorem) to położone około 15 km od jeziora miasteczko Hustopce. Ciche i spokojne miejsce z uroczym rynkiem, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Noc spędziliśmy w Formanka Restaurant, Hotel a Camp, 21, Šafaříkova 448, 693 01 Hustopeče, Czechy czyli powrót do przeszłości. Czas tam nieco się zatrzymał dając mocno spartańskie warunki do spania, ale jak kto nie planuje spędzić tam więcej niż jedną noc - to da radę. Mieszka się w pokojach w hotelu lub w niewielkich domkach campingoywch. Sanitariaty oczywiście na zewnątrz. Za to na miejscu restauracje z niedrogim i dobrym piciem i jedzenie. W niezbyt wysokiej cenie oferowane jest bardzo dobre śniadanie.

 

Formanka Restaurant, Hotel a Camp, 21, Šafaříkova 448, 693 01 Hustopeče, Czechy

 

 

 

windsurfingowa strona Dziobaka - NOVE MLYNY (Czechy) - nove mlyny - czechy - wing - windsurfing - snowboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl