Zatoka Pucka

 Dziobak: Aloha!  Do Pucka przyjeżdżamy zawsze w to samo miejsce - do Harcerskiego O¶rodka Morskiego (HOM). Może nie jest to centrum windsurfingowe zatoki puckiej, ale nam odpowiada. Zamiast mieszkać na polu namiotowym otrzymujemy pokoje. W o¶rodku mamy dobre, ciepłe i obfite posiłki, a standard węzłów sanitarnych nie obiega wcale od tych na polach namiotowych (ciepła woda jest zawsze). Oprócz tego teren jest zamknięty (stróż w nocy), a nasz sprzęt i tak jest zamknięty w hangarze - więc bez stresów możemy opuszczać teren o¶rodka.
  
W zasięgu ręki mamy Puck z rewelacyjnymi WZ-kami w kawiarni "Fantazja" (obok ko¶cioła), kiedy¶ byli¶my tam podczas M¦w i odt±d kawa nosi nazwę "Alleluja" (obecnie znajduje się ona przy budynku poczty i nazywa się (Kawiarnia Literacka "Kolumb"), oraz piwem korzennym w knajpie koło poczty.
  
Można również wybrać się do "Gacka" na ¶wietn± rybkę. Na o¶rodku jest miejsce na grilla lub ognisko oraz molo na ewentualne szantowanie. Aha ! Jeszcze jedno, koszt zakwaterowania z wyżywieniem wynosi ok. 45 zł za dobę.
Je¶li chodzi o pogodę to w każdym razem była inna. W 1997 było cudowne lato. Przez całe dwa tygodnie pobytu nie pływałem ani razu w piance, cały strój windsurfingowy stanowiły gatki i trapez, ale też nie wiało za mocno - chociaż nie zawsze.
W tym roku (sierpień 1998) było o wiele zimniej (temp. wody wynosiła 18oC, a temp. powietrza - 18oC), ale za to wiało i to jak. Do południa 7Bf (a czasami nawet trochę więcej), po południu 5-4Bf. Tym razem pianka była obowi±zkowa, ale za to jakie ¶lizgi.....

 

W 1997 roku narodził się pomysł założenia KLUBU BYWALCÓW NAD ZATOKĄ "RUFˇ"
Nazwa "Ruf±" wzięła się od słodko wypiętej pupy Finezji. Od tej pory jeste¶my!!!

Rufa '97

A oto grupa założycieli (od lewej):
Piotr "Sikor", Asia "Peugocik", Karina, Gosia, Kasia,
Marek "Finezja", i na dole Dziobak  oraz Rafał (zaocznie).

Rok 1998. W tym roku powstała formacja wewnętrzna KLUB MOLO-POLO. Członkami tej grupy zostali ci wszyscy, którzy wyl±dowali na plaży za molem w Pucku czyli wypadli z obszaru naszych pływań. W większo¶ci przypadków musiała ingerować motorówka lub samochód, chociaż nie zawsze - st±d też prezesem Molo-Polowców został kol. Flimon, który powrócił samodzielnie (za trzecim razem).

Logo Rufa '98

Ruf± '98 to (od lewej):
Jacek "Celi", Zuzanna,  Adam "Flimon", Dziobak (czyli ja), Kasia, Rafał,
Asia "Peugocik", (za wizjerem
aparatu) Wróbel
oraz (nieobecny na zdjęciu) Bartek "Serfu¶"

Pogoda w roku 1999  nie sprzyjała żeglowaniu na desce, nie była też zbytnio plażowa - pozostało nam i m p r e z o w a n i e. Praktycznie dwa ostatnie dni naszego pobytu były wietrzne, a na plaży byli¶my raz.....
Do ciekawostek należy zaliczyć to, że zmieniła się lokalizacja naszej ulubionej kawiarni, teraz nazywa się Kawiania Literacka "Kolumb" i znajduje się koło Poczty. Chociaż lokalizacja zmieniła się nie zmieniły się klimaty, było tak jak zwykle przytulnie i miło, kawa i ciastka wy¶mienite (Dziobakowi najbardziej smakowało malibu - fachowo zrobione). Polecamy to miejsce!

Ruf±  '99 to:
(górny rz±d od lewej) Zaj±c, Ratownik, Ania, Wróbel, Kasia,
Jacek "Celi", Zuzanna, Młody, Flimon, Aneta,

(dolny rz±d od lewej) Dziobak (czyli ja), Bartek (Serfu¶), Gosia.

Po roku nieobecno¶ci znowu przyjechali¶my nad zatokę. Sierpień 2001 był pod znakiem dużych żagli. Co prawda pogoda nam dopisała, praktycznie non-stop słońce, gorzej było z wiatrem. Chociaż wiało codziennie to standard stanowił żagiel 9m2. Dwa albo trzy dni wiało nieco mocniej (pod żagle 7-mio metrowe) ale i tak brakowało nam chociaż jednego lub dwóch dni aby można było odpalić małe deski z małymi żaglami - szkoda.... może następnym razem.

RUCKOFF2001

 

 

W tym roku było sporo nowych osób. Na zdjęciu od lewej: Flimon, Bartek, Dziobak,
Albercik (czyli Jacek)*,
Sławek*, Celi, Dagmara*, Marcin (Pokemon)*, Ania*, Łukasz*,
Sławek (Młody)*.... oraz Gosia (która już wyjechała)
i Krzysiek* (który jeszcze nie dojechał).
* - oznacza  - pierwszy raz z nami

GALERIA

sierpień'97

Logo Rufa '98
sierpień'98


sierpień'99


sierpień'01

kliknij w napis (tytuł zdjęcia) aby zobaczyć obrazek

 

sierpień'98

 

Otatnia modyfikacja poniedziałek, 28 sierpnia 2017

      

Opracowanie graficzne : Dziobak & Teresa