dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

 
 

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

atrakcje

 

Zalew Sulejowski znajduje się okolicy Tomaszowa Mazowieckiego (z Krakowa jest to niecałe 200km, z Nowego Sącza około 300 km). Zbiornik jest zlokalizowany na rzece Pilicy o niezłym potencjale falowo-wiatrowym. Jezioro otaczają lasy, dlatego wiatr ma nieco ograniczoną możliwość swobodnego wejścia nad akwen, ale kierunki północno-wschodnie oraz południowo-zachodnie i zachodnie nie powinny mieć ograniczeń i pozwolą cieszyć się ostrą jazdą i niezłą falą.

Dojazd do zbiornika jest bezproblemowy (najlepiej kierować się na miejscowość Smardzewice, gdzie znajduje się zapora zamykająca zbiornik), jednak aby dostać się na wodę należy skorzystać z miejsc dostępnych za opłatą (z reguły są to opłaty parkingowe, przynajmniej w miesiącach letnich).

Otoczenie zbiornika to lasy, brzegi to przeważnie trwa i piasek oraz zarośla. Nie wszędzie można dojechać i w sumie w bardzo niewielu miejscach można dotrzeć do akwenu.

Szukając dostępu do wody udało mi się zlokalizować dwa spoty, których opis znajduje się poniżej.

Oprócz radości z wiatru i wody można poszukać innych atrakcji, które zostały opisane w zakładce atrakcje.

 

SPOTY

Lokalizacja spotów znajduje się na mapie powyżej

SPOT1 baza szkoleniowa N1SURF

Dojazd do spotu: bez problemu dojeżdża się do spotu samochodem (drogami asfaltowymi, ostatni odcinek to droga piaszczysta). N1SURF Karolinów, ul. Główna 135 97-213 Smardzewice. Z tego co wyczytałem można tutaj wynająć przyczepę więc spanie na miejscu jest dostępne.

Parking: płatny (przy samej bazie).

Taklowanie: na trawie lub piasku - nad samym zbiornikiem

Najlepsze kierunki: zachód, południowy-zachód

SPOT2

Dojazd do spotu: droga asfaltowa od strony miejscowości Swolszewice Małe (na zdjęciach poniżej przestawiono lokalizację spotu - widok ze Spotu1).

Parking: łąka.

Taklowanie: na trawie lub piasku - nad samym zbiornikiem

Najlepsze kierunki: zachód, południowy-zachód

 

   

GALERIA

 

 

windsurfingowa strona Dziobaka - sulejów - zalew sulejowski - windsurfing - snowboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl