Początek

Info o stoku

Galeria

Kontakt

 

Snowboardowa strona Dziobaka

dziobak.pl

Wierchomla - snowboardowa strona Dziobaka

Info o stoku

Położony zaledwie 40 km od Nowego Sącza kompleks narciarski Dwie Doliny łączy ze sobą miejscowości Wierchomla i Muszyna.

Dojazd jest prosty, należy z Nowego Sącza pojechać w kierunku Stary Sącz - Muszyny  trasą zwaną Dolina Popradu (faktycznie przebiega ona wzdłuż malowniczej doliny i rzeki Poprad). W miejscowości Wierchomla należy skręcić w lewo (zjazd jest dobrze oznakowany). Ten końcowy odcinek drogi bywa najtrudniejszy, gdyż droga jest dziurawa i czasem bywa ślisko. Zobacz mapkę z dojazdem>>
Darmowy parking jest niewątpliwą zaletą, do której można dodać, że nawet przy zaparkowaniu w dużej odległości od wyciągów nie jesteśmy skazani na mozolną wędrówkę, gdyż kursują (darmowe) busy.
Sam kompleks jest duży i z niezłym zapleczem, niestety dużym minusem jest przepustowość głównego wyciągu krzesełkowego (jeździ ono zbyt wolno, aby rozładować tłum oczekujących narciarzy i deskarzy).

Stoki o zróżnicowanym stopniu trudności - mapę stoków znajdziecie na stronie stacji Dwie Doliny. Według mnie nie za drogo i rzadko bywam na tej stacji.