CZORSZTYN - 2020-04-25 (sobota)

 

No i udało się!

Rano niestety nie było za dobrze, wiatr tylko na duże zestawy, dużo chmur. A kiedy spadł deszcz, a wiatr siadł postanowimy poszukać spotu po drugiej stronie jeziora, który mógłby pozwolić na pływanie przy kierunkach południowych, a dokładnie przy kierunku południowo-wschodnim - udało się!

Ale nie odpuścimy, po rekonesansie wróciliśmy na spot w Mizernej - i to był strzał w przysłowiową 10-tkę!

Na zachętę wyszło słońce i zaczęło wiać regularnie na 5-cio metrowe żagle. Był to jednak typowo burzowy dzień nad Czorsztynem, wiatr szybko przybrał na sile i trzeba było przejść na żagle 4-ro metrowe. Punktem kulminacyjnym dnia był biały szkwał - było na prawdę na ostro! Dla mnie było to otwarcie sezonu - bardzo, bardzo udane otwarcie sezonu!

Niestety mniej radosne informacje:

1. W zbiorniku ubywa wody, jest nadzieja, że dopełni go topniejący śnieg z Tatr, ale czy wystarczy - kto wie...

2. Zmiany, zmiany, zmiany. Zamknięte zostały spoty :( ponieważ na ich miejscu postawnie pole namiotowe (zobacz). Właściciele (lub dzierżawcy) tego miejsca zapewnili, że będzie parking dla samochodów, gastronomia (pewnie za opłatą). Otrzymaliśmy serdeczne zaproszenie, aby przyjeżdżać nad Czorsztyn :)

3. Nowy spot (zobacz) Łapsze Niżne: jak już zostało napisane powyżej udało się znaleźć miejsce po drugiej stronie akwenu. Liczymy, że jak zabranie wody w Klimkówce, będzie to dobre miejsce na kierunki południowe

4. Niestety po zimie zostało sporo śmieci (zobacz). Liczymy, że ten kto zamknął dostęp do jeziora (stawiać szlaban na starej drodze) wykaże się jako gospodarz i je usunie - hmmm - zobaczymy


Foto: Zuzanna MACELUCH

Riders: Dziobak - deska F2 Rodeo 96 żagiel Sailloft Quad Plus 5.6 i Sailloft Curve 4.0
              Celi
- deska Fanatic Skate 93 żagiel NP Combat 4.5 i Gaastra Manic 3.7

 

 

 

 

 

Na zdjęciach: Dziobak, Celi i Zuza

 

 

 

 

 

 

NOWY SPOT - ŁAPSZE NIŻNE

 

 

POLE NAMIOTOWE

 

CO PO NAS ZOSTANIE