> początek

> info o spocie

> galeria

> panoramy

> strona surf

> strona główna

> kontakt

 

aktualizacja: 21/04/21

 

GALERIA 2021-04-10 (sobota)

 

Początek sezonu nad jeziorem Klimkówka przypadł dopiero na początek Kwietnia (taki mamy klimat), ale zaczął się od niezbyt przyjemniej informacji. W związku z budkową ścieżki rowerowej nie mamy dostępu do spotu. Róże newsy dochodziły do nas - na razie nie ma dostępu i nie wiadomo czy będzie... O możliwościach dotarcia do wody nieco informacji poniżej.

Tymczasem dzisiaj: miało być super - a było tak sobie. najlepiej wiało rano, ale niestety było zimno. Kiedy zrobiło się nieco cieplej - wiać przestało. Z planowanych żagli 4-ro metrowych musieliśmy się przesiąść na żagle 5-cio metrowe. Wiatr przychodził w w szkwałach o zmiennej sile i kierunku - czyli po klimkowskiemu...

...co prawda udało się złapać co najmniej kilkanaście ślizgów, ale jak tak dobrą prognozę - to raczej słabo.

Zbiornik pełny. Woda mega zimna!

 

Foto: Dziobak

Riders:

Dziobak - deska F2 Rodeo 98 żagiel Sailloft Quad 5.6

 

KLIMKÓWKA

OBECNE MOŻLIWOŚCI DOTARCIA DO WODY

SŁONECZNA PRZYSTAŃ

Stara droga asfaltowa (pierwszy zjazd od zapory). Droga schodzi do samego jeziora, a nawet jeszcze dalej. Przejazd jednak obecnie jest zablokowany szlabanem, a wzdłuż drogi jest zakaz parkowania. Obok jest jest Słoneczna przystać czyli knajpa z dość dużym płatnym parkingiem. Przy zbiorniku znajduje się kamienista plaża, z której można wystartować.

PLAŻA NAD JEZIOREM KLIMKÓWKA

Gminny ośrodek, które obecnie (podobno do 15 czerwca) jest dostępny bezpłatnie. Niestety prace modernizacyjne, w tym budowa ścieżki rowerowej powodują, że zbyt dobrych warunków parkingowych nie ma. Za to wzdłuż brzegi znajdują się plażo-trybuny, a sam brzeg zbiornika wysypany jest piaskiem. Bez problemu można otaklować sprzęt wsi wystartować. Dla kite'ów polecam teren z mniejszą ilością przeszkód (lampa) położony bliżej Stanicy WOPR

SPORT&SOUL czyli NASZ DAWNY SPOT

Dostęp do tego miejsca jest utrudniony, a nawet wręcz niemożliwy z uwagi na prowadzona prace budowlane związane ze ścieżką rowerową. Można jednak znaleźć kilka miejsc parkingowych wzdłuż ścieżki rowerowej, bez konieczności jej przekraczania (podobno jest zakaz). Niestety liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, a posiadacze działek przy drodze nie tylko nie odnoszą się ze zrozumieniem i pomocą, ale są wulgarni i agresywni (trzeba uważać).

DZISIEJSZE PŁYWANIE

Niektórzy wybrali stare miejsce, niektórzy startowali z ośrodka gminnego (plaża nad jeziorem Klimkówka). Niestety wszystkim wiało tak samo i z zapowiadanego super pływania zrobiło się tylko prawie-że pierwsze pływanie  w tym sezonie.