dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

strona oficjalna

kamery (on line)

SPOT 1
Jezioro Tarnobrzeskie to bardzo wygodne miejsce do uprawiania windsurfingu. Nad jezioro należy wjechać wjazdem znajdującym się mniej więcej na środku jeziora, wzdłuż jeziora prowadzi jednokierunkowa droga zatem dobrze jest wcześniej określić miejsce pobytu, żeby nie krążyć). Wzdłuż całego zachodniego brzegu jeziora biegnie asfaltowa droga, obok niej znajdują się miejsca parkingowe. Wzdłuż drogi rozmieszczone są ubikacje (typu toy-toy). A przy wjazdach i wyjeździe znajduje się mała gastronomia.

Sprzęt taklujemy na trawie (obok samochodu). Zejście do wody jest po betonowym wale lub schodach (które są rozmieszczone niezbyt często). Dno piaszczyste i (według mnie) bezpieczne. Żeby wypłynąć na 'szerokie" wody trzeba pokonać pas trawy i porostów wodnych ale nie stwarza to problemu). Jezioro szerokie z potencjałem na długie ślizgi.

  

SPOT 2
Przy kierunku zachodnim i północno-zachodnim znacznie lepszym miejscem do zejścia na wodę znajduje się po drugiej stronie jeziora. Dojazd najlepiej określić przy pomocy nawigacji. Niestety ostatni odcinek drogi dojazdowej przebiega po płytach betonowych, dlatego należy zachować ostrożność podczas jazdy.

Auta parkuje sie na betonowym placu, obok którego znajduje się łączka wygodna do taklowania i przechowywania sprzętu w przerwach w pływaniu. Zejście do wody płaskie, ale podłoże w tym miejscu pokryte jest śliską gliną. Woda przy brzegu płytka, co ułatwia strat. Lokalizacja spotu znajduje się na mapie obok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

windsurfingowa strona Dzibaka - Tarnobrzeg - windsurfing - snowboard - wakeboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl