dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

Spot znajduje się w miejscowości Abadszalok. Na południowy brzegu jeziora (od strony zachodniej i wschodniej) znajdują się dwie mariny, natomiast jego środkowa część stanowi kąpielisko i plażę. Dostęp do akwenu jest możliwy poprze kąpielisko. Na spot można wjechać autem, ale trzeba wykupić bilet wstępu na plażę (650 forintów od osoby, za wjazd autem się nie płaci). Nie wiem czy istnieje inna możliwość korzystania z tego jezioro i w jaki sposób można z niego korzystać po za sezonem.

Co prawda nie  można podjechać nad samo jezioro (samochody parkuje się przed wałem otaczającym akwen), ale za to do dyspozycji jest wielka trawiasta przestrzeń osłonięta od słońca drzewami. Tutaj można zaparkować samochód i otaklować się.

Za wałem otaczającym południową cześć jezioro znajduje się akwen. Otacza go dobrze utrzymana łąką, na której można nie tylko trzymać sprzęt, ale również wygodnie plażować. Niestety sam dostęp do wody nie jest zbyt przyjemny, gdyż na styku wody i lądu wybudowany został murek betonowy zabezpieczony od strony jezioro dużymi kamieniami (przy zafalowanym jeziorze wejście do wody może być wyzwaniem). Lokalesi przenikają się na jezioro poprzez plażę (w tym miejscu nie murku, a wejście do wody jest po żwirku i piasku). Nie wiem na ile jest to legalne, na pewno trzeba robić to ostrożnie z uwagi na kąpiących się ludzi. Plaża otoczona jest linami ograniczającymi, zatem trzeba się przez (pod nimi) przecisnąć.

Sam akwen ma w sobie potencjał. Wiatr potrafi nieźle rozbujać jezioro, przy czym przy brzegu fala jest nieco mniej regularna.

Na spocie znajdują się toalety, liczne punkty małej gastronomi, wypożyczalnia sprzętu wodnego, zjeżdżalnie i inne atracje wodne taki jak możliwość przejażdżki na bananie lub pontonie za motorówką.

 

windsurfingowa strona Dzibaka - Tisza-To - Węgry = Hungary - windsurfing - snowboard - wakeboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl