>> strona główna

>> pogoda

>> skimboard

>> formacja rufą

>> Stow. WIATER

>> strona surf

>> dziobak.pl

>> kontakt

 

aktualizacja: 29/08/18

 

REWA - 08 październik 2004

Zobacz również galerię zdjęć z  24/26.08.2018

 

Tym razem wyładowaliśmy w Rewie nad zatoką Pucką, powody były co najmniej dwa: zawody SPEED z  testami sprzętu windsurfingowego firm F2 i Aroows na sezon 2005 oraz (ważniejsze) dobra prognoza. Zawody i testy odbyły się (i już) - ale prognoza (niestety) nie sprawdziła się - wiatru było zdecydowanie za mało.

Dodatkowo temperatura powietrza nas też nie rozpieszczała - było trochę (lub nawet ku..sko) zimno, ciężko było wytrwać na brzegu bez ciepłej kurtki i czapki....ale w sumie warto było: udało nam się popływać na nowych żaglach i deskach.

...więcej>

 

Rider: Dziobak i Celi oraz Łukasz Czekała, Piotrek Flisiak i Mariusz Wypych
Foto: Zuzanna Maceluch i Piotrek Flisiak

 

Rewa to niezłe miejsce do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu. Największą zaletą tego miejsca jest mierzeja z piasku, która wychodzi głęboko w zatokę Pucką. Powoduje to stworzenia naturalnych warunków do freeride'u (przy zachodnim lub wschodnim wietrze po jednej stronie mierzei jest płaska woda). Dodatkowo po prawej stronie mierzei woda jest płytka więc stanowi to dobre miejsce do nauki.

Miejscowość Rewa, to osada turystyczna. Mnóstwo kwater oraz kilka knajp. W miesiącu październiku jest już po sezonie, więc Rewa jest cichym, spokojnym wręcz sennym miejscem.