dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

Dojazd do jeziora Geca jest w miarę prosty. Wystarczy kierować się na słowackie Koszyce, a później na miejscowość Geca (niestety z Nowego Sącza jest to prawie 170 km).
Dalej też jest łatwo, pod warunkiem, że zna się szczegóły. Za pierwszym razem objechaliśmy po bezdrożach (po których chyba tylko pojazdy gąsienicowe dałyby sobie radę). W miejscowości Geca należy podążać ulica Hlavna, która przechodzi w ul. Kosicką Następnie należy skręcić w ulicę Zimną i jechać ja do Końca. Później zaczyna się droga szutrowa (wzdłuż której zlokalizowane są nowo powstałe domy). Kolejny etap to dogra gruntowa, która po jakimś czasie przebiega wzdłuż linii brzegowej jeziora. Tutaj należy znaleźć wygodne miejsce.

 

Alternatywnym (ale nie sprawdzonym) dojazdem nad jezioro Geca jest droga od miejscowości Nizna Mysla. Kolorem żółtym (na mapach poniżej zaznaczono miejsce, w których można otaklować sprzęt). Uwaga: miejscami brzeg jest stromy, a wokół jeziora rozlokowują się wędkarze.

  A oto jak wygląda droga dojazdowa w wersja "autostrada" oraz jak wyglądał nasz surf-mobil po dojechaniu na miejsce (po niefortunnym szukaniu miejscówki)

windsurfingowa strona Dzibaka - Geca - Słowacja - Slovakia - windsurfing - snowboard - wakeboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl