dziobak.pl      strona windsurfingowa     Stowarzyszenie WIATER    kontakt

strona główna
spot(y)

dojazd

galeria

Jezioro Geca - SPOT

Dojazd do spotu jest kłopotliwy, a w porach mokrych może być trudny lub wręcz niemożliwy dla zwykłych samochodów osobowych. Droga od miasteczka jest (na początku) szutrowa, by zmienić się w polną (w okresach suchych bitą) drogę z licznymi koleinami. Mimo słabego  dojazdu sam spot jest bardzo przyjemnym miejscem. Taklować można się teoretycznie wszędzie, jednak w praktyce ograniczeni stanowi stromy brzeg (skarpa brzegu jest gliniasta, pionowa i wysoka) oraz licznie rozlokowane miejscówki wędkarzy.

W licznych zatoczkach znajdują się schodki (wydrążone w brzegu i zabezpieczone), które stanowią dobre i wygodne zejście do wody. Sprzęt takluje się na trawie i chociaż miejsce nie jest za wiele, to wystarczająco, aby pomieścić samochody, sprzęt, koc i miejsce na ognisko.
Alternatywnym (ale nie sprawdzonym) dojazdem nad jezioro Geca jest droga od miejscowości Nizna Mysla. Kolorem żółtym (na mapach poniżej zaznaczono miejsce, w których można otaklować sprzęt). Warunki dojazdu są nieznane, ale warunki na taklowanie sprzętu i zejście do wody podobne.

Zejście do wody po schodkach (jeżeli są w pobliżu) na dnie piasek z kamieniami.

Na spocie wieje i tworzy się całkiem przyjemna fala (prawdopodobnie wynikająca ze zróżnicowanej głębności akwenu).

Opis konkretnych miejscówek znajduje się w galerii, gdyż nad akwenem lądujemy za każdym razem w innym miejscu lub to miejsce zmienia się w czasie....

 

windsurfingowa strona Dzibaka - Geca - Słowacja - Slovakia - windsurfing - snowboard - wakeboard - sporty wodne - Dziobak - dziobak.pl